...

ZABEZPIECZANIE LAKIERU FOLIĄ OCHRONNĄ NA SAMOCHÓD

Folia ochronna na samochodzie zabezpiecza lakier przed uszkodzeniami i odbarwieniami.

Trwała poliuretanowa folia jest odporna na czynniki mechaniczne i środowiskowe, które normalnie sprawiają, że auto z biegiem lat może stać się matowe, przebarwione i zarysowane. 

Dzięki ochronnej foli PPF unikniesz plam od ptasich odchodów, odprysków lakieru od drobnych kamieni, zarysowań z patyków podczas wiatru. Bezbarwne folie PPF zawierają także filtry UV, które chronią kolor lakieru przed wypłowieniem, gwarantując długotrwały połysk. Jedną z największych zalet oklejenia folią ochronną samochodu jest zdolność do samo regeneracji. Oznacza to, że drobne uszkodzenia powstające przy zwykłym użytkowaniu samochodu szybko znikają pod wpływem ciepła. Przezroczystą folię PPF można zastosować do pokrycia całej zewnętrznej części pojazdu, w tym spojlerów, zderzaków, masek, listew bagażnika i drzwi lub wykorzystać do konkretnych elementów. Pokrycie folią ochronną samochodu sprawi, że auto będzie dłużej wyglądało jak nowe. Oklej swoje auto, zanim będzie za późno!

Masz busa, na którym pojawiły się już rdza, rysy i wgniecenia? Poznaj naszą usługę odnawiania busów. Przeprowadzamy profesjonalną naprawę karoserii i zabezpieczamy auto folią PPF.

Najwyższa jakość

Oklejamy samochody folią najwyższej jakości, sprawdzonych światowych producentów

Logo firmy Oracal
Logo firmy 3D
Logo firmy PWF
Logo marki Hexis

Najwyższa jakość

Ceny za zmianę koloru auta lub zastosowanie bezbarwnej ochronnej folii na samochód

Zabezpieczenie folią PPF

od 4000
ochrona przed odpryskami, zarysowaniami, ptasimi odchodami, solą drogową, szkodliwym promieniowaniem UV,
auto nie traci na wartości i estetyce w trakcie użytkowania a po zdjęciu foli ochronnej ppf nie pozostaje żaden ślad,
bezbarwna i krystalicznie przejrzysta, przez co jest niemalże niewidoczna dla oka.

Najczęściej zadawane pytania

Co musisz wiedzieć o oklejaniu samochodu folią

Wykorzystanie folii jest dużo tańszym sposobem na zmianę koloru auta niż lakierowanie.

Jednak chyba najważniejszym argumentem przemawiającym za oklejaniem samochodu folią jest ochrona oryginalnego lakieru przed wieloma negatywnymi czynnikami. Powłoka chroni auto przed warunkami atmosferycznymi, kwaśnymi deszczami, promieniami słonecznymi, solą drogową, a nawet ptasimi odchodami.

Folia ochronna, wykorzystywana do zmiany koloru auta chroni lakier również przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. odpryskami od niewielkich kamieni lub w momencie drobnych kolizji drogowych. Uszkodzeniu ulegnie wtedy powierzchnia folii, a nie oryginalnego lakieru. W ofercie mamy nawet specjalne folie bezbarwne typu StoneProtect, które powstały właśnie po to, aby chronić auta przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Wiele zależy od zastosowanej folii i producenta. Oferowane przez nas rozwiązania charakteryzują się gwarancją w przedziale od 5 do 10 lat (gwarancja producenta), ale rekomendowany czas używania grafiki to 5 lat. Po tym okresie trzeba pomyśleć nad demontażem folii lub założeniem nowej.

Folia przez cały czas chroni lakier przed uszkodzeniami i pozostawia go w stanie nienaruszonym. W przypadku demontażu folii na powierzchni lakierniczej nie pozostają żadne ślady, np. po kleju. Zdjęcie folii przywraca auto do stanu wcześniejszego, przed montażem.

Każde auto ma specyficzne elementy i aby uzyskać dobry efekt, konieczny jest ich demontaż. Za każdym razem informujemy klienta o takiej konieczności. Jeśli nie wyrazi on zgody na demontaż elementów, to obkleimy je bez zdejmowania, bezpośrednio na pojeździe. Jednak należy wtedy liczyć się z tym, że jakość usługi może ulec obniżeniu. Wszystko zależy od decyzji klienta.

Tak, wszystkie ubytki, wgniecenia i pęknięcia będą widoczne. Folie mają grubość kilkuset mikronów i odwzorowują oklejaną powierzchnię. Jest to szczególnie widoczne w przypadku oklejania auta ciemną folią. Każda nierówność zostanie odwzorowana, ponieważ taka jest specyfika materiału. Efekt jest mniej widoczny przy jasnych kolorach folii, a szczególnie białych, ale ubytki cały czas będą widoczne pod odpowiednim kątem lub wyczuwalne w dotyku. Jeśli chcemy tego uniknąć, powinniśmy najpierw pozbyć się nierówności. Jeśli występują one na powierzchni samochodu, to naprawy można zlecić także w MaxMedia. Na wyposażeniu mamy piaskarkę punktową, która dokładnie czyści  skorodowane miejsca. Następnie zabezpieczamy je płynami antykorozyjnymi, szpachlujemy i lakierujemy, uzyskując idealnie równą powierzchnię.  Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat sprawdź zakładkę o odnawianiu busów.

Dbanie o samochód oklejony folią nie różni się specjalnie od tradycyjnego auta z lakierem. Pojazd można bez problemu myć, chociaż nie zalecamy myjni automatycznych. Lepszym wyborem będą myjnie ręczne lub samoobsługowe. Folie można także woskować, a nawet polerować pastami.

Nie powinna być, jeśli usługa jest wykonana profesjonalnie. Samochód oklejony folią wygląda dokładnie tak samo, jak gdyby polakierować go na nowo. Zakończenia folii umieszczamy w takich miejscach, aby nie były widoczne, co znacząco poprawia walory estetyczne auta. Folią natomiast możesz uzyskać niecodzienny kolor i atrakcyjne grafiki, które trudniej stworzyć za pomocą lakierowania.

Na początek przeprowadzamy wywiad z klientem, aby dowiedzieć się, jakie są jego oczekiwania. Następnie – o ile jest taka potrzeba – wykonujemy projekt graficzny reklamy na samochód. Po zaakceptowaniu przechodzimy do oklejania samochodu folią.

Proces zazwyczaj trwa kilka dni. Po wydrukowaniu folie muszą być suszone przez co najmniej 48 godzin. Następnie są laminowane lakierem UV i ponownie suszone przez 24 godziny. Dopiero wtedy możemy zacząć oklejanie samochodu, które trwa zazwyczaj 48 godzin. Kolejne 14-20 godzin auto musi stać w wysokiej temperaturze, aby doszło do pełnej aktywacji kleju. Jeśli temperatura na zewnątrz jest poniżej 15 stopni Celsjusza, samochód jest ogrzewany w specjalnym pomieszczeniu w naszej firmie.

W MaxMedia korzystamy z markowych maszyn i oryginalnych tuszy. Stosujemy tylko sprawdzone i atestowane preparaty do odtłuszczania karoserii i uszczelek, które nie powodują matowienia lakieru. Poza tym korzystamy tylko z laminatów stałych – dedykowanych do folii. Nie korzystamy z laminatu płynnego, ponieważ nie jest on w stanie zabezpieczyć folii na dłuższy okres niż jednego roku.

W MaxMedia nie docinamy nadruków bezpośrednio na samochodzie. Od 2007 roku wprowadzono lakiery wodne, które charakteryzują się mniejszą trwałością. Docinając wydruki bezpośrednio na aucie łatwo byłoby uszkodzić powłokę lakierniczą.

Opinie naszych klientów

Klienci są najlepszymi ambasadorami jakości naszych usług i poziomu obsługi.
Zobacz, co mówią o naszej pracy przy oklejaniu samochodów i projektowaniu innych reklamach wizualnych.

Maciej Aciu
Maciej Aciu
2022-03-24
👍👍👍
Angelika Zwolińska
Angelika Zwolińska
2022-03-02
Bardzo sprawny kontakt mailowy przed wykonaniem zlecenia. Dokładnie wykonane oklejenie samochodu. Super współpraca 🙂
Emilia grajewsk
Emilia grajewsk
2022-02-25
Super pomoc przy realizacji projektu. Otrzymaliśmy kilka opcji projektu do wyboru a realizacja przebiegła sprawnie. Autko oklejone pięknie się prezentuje. Polecam
Lucyna Patuła
Lucyna Patuła
2021-10-31
Po nieudanej próbie współpracy z inną firmą trafiłam do maxmedia.To co dla mnie stworzono i jak obklejono moje auto przeszło moje najśmielsze wyobrażenia. Auto prezentuje się cudownie, przyciąga wzrok każdego. Już pierwszego dnia po wyjechaniu w miasto dostawałam telefony od nowych klientów... Pomysłowość na szóstkę! Jestem bardzo zadowolona z wykonania, po prostu coś wspaniałego, warte każdej ceny! Auto robi furorę! Dziękuję bardzo!

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów.
Umów się na spotkanie i oddaj swoje auto w dobre ręce!

Współpracowaliśmy z takimi markami jak

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.