Zabezpieczenie lakieru folią PPF i ZMIANA KOLORU SAMOCHODU

W MaxMedia oferujemy również zabezpieczenie lakieru samochodu przeźroczystą folią PPF oraz całkowitą zmianę koloru samochodu wykorzystując folie najlepszych producentów.

Oklejanie Auta folią PPF

Bezbarwna folia ochronna PPF to jeden z najlepszych sposobów na to, aby ochronić lakier samochodu przed uszkodzeniami. Folia ochronna PPF pozwala zabezpieczyć zarówno poszczególne części, jak i cały samochód. Oprócz tego, folie PPF zawierają filtry UV, które chronią kolor lakieru przed wypłowieniem, gwarantując długotrwały połysk. Jedną z największych zalet, jakie posiadają folie PPF to zdolność do samoregeneracji. Oznacza to, że drobne uszkodzenia powstające przy zwykłym użytkowaniu samochodu szybko znikają pod wpływem ciepła. Przezroczystą folię PPF można zastosować do pokrycia całej zewnętrznej części pojazdu, w tym spojlerów, zderzaków, masek, listew bagażnika i drzwi. Zabezpiecz samochód folią ochronną, zanim będzie za późno!

Zmiana koloru Samochodu

Chcąc zmienić kolor swojego samochodu, bez stosowania drogiego lakierowania warto rozważyć opcję oklejenia auta. Jest to tani i bezpieczny sposób na zmianę koloru.  Oklejenie samochodu poprawia jego estetykę, jednak można zauważyć również inne korzyści. Po nałożeniu folia będzie działać jak tarcza chroniąca pojazd przed odpryskami kamieni, otarciami i uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV. Oklejanie kolorową folią sprawdza się również doskonale, jeżeli nasza obecna powłoka lakiernicza jest uszkodzona lub też stała się matowa, tracąc swój oryginalny blask. To świetny pomysł, zwłaszcza w przypadku samochodów terenowych lub aut dostawczych. Po zdjęciu folii karoseria pozostaje w nienaruszonym stanie. W zależności od wyboru folii i rodzaju samochodu koszt zmiany koloru jest ustalany indywidualnie.

Najwyższa jakość

Pracujemy tylko na foliach najwyższej jakości, sprawdzonych światowych producentów.

Wybierz swój plan zabezpieczenia samochodu

Zabezpieczenie folią PPF

od 4000
ochrona przed odpryskami, zarysowaniami, ptasimi odchodami, solą drogową, szkodliwym promieniowaniem UV
auto nie traci na wartości i estetyce w trakcie użytkowania
bezbarwna i krystalicznie przejrzysta, przez co jest niemalże niewidoczna dla oka

Masz pytania?

Kontakt

Zmiana koloru auta

od 6000
idealny sposób nie tylko na wyróżnienie się z tłumu, ale także na odmłodzenie samochodu i całkowitą personalizację pojazdu za pomocą różnych wykończeń
brud, kurz, wszelkie inne zanieczyszczenia jak pozostałości owadów, soki z drzew nie gromadzą się bezpośrednio na lakierze
ukrycie wszelkich niechcianych niedoskonałości na karoserii

Najczęściej zadawane pytania

Co musisz wiedzieć o oklejaniu samochodu

Przede wszystkim oklejenie samochodu folią jest dużo tańszym sposobem na zmianę koloru auta lub umieszczenie na pojeździe reklamy firmy niż lakierowanie. Daje także dużo lepsze efekty, ponieważ grafika jest drukowana, a nie malowana. Tym samym końcowa jakość nie zależy od talentu plastycznego lakiernika.

Jednak chyba najważniejszym argumentem przemawiającym za wykorzystaniem folii jest ochrona oryginalnego lakieru przed wieloma negatywnymi czynnikami. Powłoka chroni auto przez warunkami atmosferycznymi, kwaśnymi deszczami, promieniami słonecznymi, solą drogową, a nawet ptasimi odchodami.

Folia chroni lakier również przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. odpryskami od niewielkich kamieni lub w momencie drobnych kolizji drogowych. Uszkodzeniu ulegnie wtedy powierzchnia folii, a nie oryginalnego lakieru. W ofercie mamy nawet specjalne folie bezbarwne typu StoneProtect, które powstały właśnie po to, aby chronić auta przez uszkodzeniami mechanicznymi.

Wiele zależy od zastosowanej folii i producenta. Oferowane przez nas rozwiązania charakteryzują się gwarancją w przedziale od 5 do 10 lat (gwarancja producenta), ale rekomendowany czas używania grafiki to 5 lat. Po tym okresie trzeba pomyśleć nad demontażem folii lub założeniem nowej.

Folia przez cały czas chroni lakier przed uszkodzeniami i pozostawia go w stanie nienaruszonym. W przypadku demontażu folii na powierzchni lakierniczej nie pozostają żadne ślady, np. po kleju. Zdjęcie folii przywraca auto do stanu wcześniejszego, przed montażem.

Każde auto ma specyficzne elementy i aby uzyskać dobry efekt, konieczny jest ich demontaż. Za każdym razem informujemy klienta o takiej konieczności. Jeśli nie wyrazi on zgody na demontaż elementów, to obkleimy je bez zdejmowania, bezpośrednio na pojeździe. Jednak należy wtedy liczyć się z tym, że jakość usługi może ulec obniżeniu. Wszystko zależy od decyzji klienta.

Tak, wszystkie ubytki, wgniecenia i pęknięcia będą widoczne. Folie mają grubość kilkuset mikronów i odwzorowują oklejaną powierzchnię. Jest to szczególnie widoczne w przypadku ciemnych folii. Każda nierówność zostanie odwzorowana, ponieważ taka jest specyfika materiału. Efekt jest mniej widoczny przy jasnych kolorach folii, a szczególnie białych, ale ubytki cały czas będą widoczne pod odpowiednim kątem lub wyczuwalne w dotyku. Jeśli chcemy tego uniknąć, powinniśmy najpierw pozbyć się nierówności. Jeśli występują one na powierzchni samochodu, to naprawy można zlecić także w MaxMedia. Na wyposażeniu mamy piaskarkę punktową, która dokładnie czyści skorodowane miejsca. Następnie zabezpieczamy je płynami antykorozyjnymi, szpachlujemy i lakierujemy, uzyskując idealnie równą powierzchnię.

Dbanie o samochód oklejony folią nie różni się specjalnie od tradycyjnego auta z lakierem. Pojazd można bez problemu myć, chociaż nie zalecamy myjni automatycznych. Lepszym wyborem będą myjnie ręczne lub samoobsługowe. Folie można także woskować, a nawet polerować pastami.

Nie, nie powinna być, jeśli usługa jest wykonana profesjonalnie. Samochód oklejony folią wygląda dokładnie tak samo, jak gdyby polakierować go na nowo. Zakończenia folii umieszczamy w takich miejscach, aby nie były widoczne, co znacząco poprawia walory estetyczne auta.

Na początek przeprowadzamy wywiad z klientem, aby dowiedzieć się, jakie są jego oczekiwania. Następnie – o ile jest taka potrzeba – wykonujemy projekt graficzny. Po zaakceptowaniu przechodzimy do oklejania samochodu.

Proces zazwyczaj trwa kilka dni. Po wydrukowaniu folie muszą być suszone przez co najmniej 48 godzin. Następnie są laminowane lakierem UV i ponownie suszone przez 24 godziny. Dopiero wtedy możemy zacząć oklejanie samochodu, które trwa zazwyczaj 48 godzin. Kolejne 14-20 godzin auto musi stać w wysokiej temperaturze, aby doszło do pełnej aktywacji kleju. Jeśli temperatura na zewnątrz jest poniżej 15 stopni Celsjusza, samochód jest ogrzewany w specjalnym pomieszczeniu w naszej firmie.

W MaxMedia korzystamy z markowych maszyn i oryginalnych tuszy. Stosujemy tylko sprawdzone i atestowane preparaty do odtłuszczania karoserii i uszczelek, które nie powodują matowienia lakieru. Poza tym korzystamy tylko z laminatów stałych – dedykowanych do folii. Nie korzystamy z laminatu płynnego, ponieważ nie jest on w stanie zabezpieczyć folii na dłuższy okres niż jednego roku.

W MaxMedia nie docinamy nadruków bezpośrednio na samochodzie. Od 2007 roku wprowadzono lakiery wodne, które charakteryzują się mniejszą trwałością. Docinając wydruki bezpośrednio na aucie łatwo byłoby uszkodzić powłokę lakierniczą.

Z dumą możemy stwierdzić, że klienci są naszymi najlepszymi ambasadorami. 

Zobacz, co mówią o nas!

Maciej Aciu
Maciej Aciu
2022-03-24
👍👍👍
Angelika Zwolińska
Angelika Zwolińska
2022-03-02
Bardzo sprawny kontakt mailowy przed wykonaniem zlecenia. Dokładnie wykonane oklejenie samochodu. Super współpraca 🙂
Emilia grajewsk
Emilia grajewsk
2022-02-25
Super pomoc przy realizacji projektu. Otrzymaliśmy kilka opcji projektu do wyboru a realizacja przebiegła sprawnie. Autko oklejone pięknie się prezentuje. Polecam
Lucyna Patuła
Lucyna Patuła
2021-10-31
Po nieudanej próbie współpracy z inną firmą trafiłam do maxmedia.To co dla mnie stworzono i jak obklejono moje auto przeszło moje najśmielsze wyobrażenia. Auto prezentuje się cudownie, przyciąga wzrok każdego. Już pierwszego dnia po wyjechaniu w miasto dostawałam telefony od nowych klientów... Pomysłowość na szóstkę! Jestem bardzo zadowolona z wykonania, po prostu coś wspaniałego, warte każdej ceny! Auto robi furorę! Dziękuję bardzo!

Przyjdź i przekonaj się osobiście, dołącz do grona naszych zadowolonych klientów, którzy oddali swój samochód w dobre ręce.

Współpracowaliśmy z takimi markami jak