...

Jak pielęgnować auto oklejone folią PPF?

Odpowiednia pielęgnacja auta oklejonego folią FPP pozwala na przedłużenie jej żywotności, a także estetycznego wyglądu pojazdu. Folia PPF jest rodzajem folii ochronnej, która zabezpiecza lakier przed zarysowaniami, promieniowaniem UV czy innymi czynnikami mogącymi uszkodzić jego powierzchnię. W poniższym artykule zebraliśmy kilka najważniejszych wskazówek odnośnie tego, jak dbać o auto oklejone folią PPF.

Kiedy umyć auto po oklejeniu i w jaki sposób?

Z myciem auta należy poczekać przynajmniej tydzień od nałożenia folii. Co do kwestii samego mycia – pamiętaj, że innymi preparatami myjemy powierzchnię matową, a innymi błyszczącą. Dostosuj więc środek myjący do typu folii, jaką jest oklejone twoje auto.

Odradzamy korzystanie z myjni automatycznych z tego względu, że szczotki w myjniach automatycznych mogą zarysować powierzchnię lakieru, uszkodzić lub skrócić żywotność folii. Skorzystaj z myjni ręcznej, która jest najbezpieczniejszą opcją. Jeżeli używasz myjki z wysoki ciśnieniem, zachowaj odpowiednią odległość strumienia wody od karoserii – optymalna odległość to ok. 50 centymetrów. Do mycia auta możesz używać delikatnych gąbek i szmatek, między innymi tych wykonanych z mikrofibry.

WAŻNE: unikaj jak tylko to jest możliwe kontaktu folii z rozpuszczalnikiem, benzyną, czy olejem napędowym lub inne podobne. W przypadku, gdy na karoserii znajdą się ptasie odchody, owady czy soki z drzew jak najszybciej usuń zanieczyszczenia z powierzchni, ponieważ powyższe substancje zawierają szkodliwe kwasy, które mogą doprowadzić do odbarwienia folii.

Choć bezbarwna folia PPF sama w sobie oferuje ochronę lakieru, regularne aplikowanie wosku jest wskazane.

Co zrobić, jeśli na folii powstaną uszkodzenia?

W przypadku zauważenia jakichkolwiek uszkodzeń folii PPF takich rysy czy pęknięcia należy niezwłocznie skonsultować się z profesjonalną firmą Maxmedia Gdańsk, która zakładała folię. Szybka interwencja może zapobiec dalszym uszkodzeniom i zminimalizować koszty naprawy.

Podziel się swoją opinią
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.